Biogranul-Logo

Hakkımızda

Our Story

Doğa Dostu Çözümler

Biogranül, kaynak sıkıntılarına duyarlı, Türkiye’de öncü bir markadır. Dünya genelindeki atık sorunlarına yenilikçi çözümler üretmek amacıyla yola çıkmıştır.

 

Üretimi gerçekleştirilen tabak, bardak, ambalajlar; fındık, badem, ağaç tozu, çay tozu, ceviz kabuğu, kayısı çekirdeği, mısır koçanı, zeytin çekirdeği gibi atıklardan elde edilen malzemelerle kompozit ürünler doğada hızlı çözünüp gübreye dönüşebilmektedir. Biogranül olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm ürünleri doğaya gönül rahatlığıyla atabilirsiniz.

 

Kompozit ürünlerle yepyeni bir dönem...

Biogranul, doğaya geri dönen ve tamamen doğal tozdan üretilmiş ürünleriyle yepyeni bir dönemi başlatıyor…

Biogranul

Doğadan gelenin doğaya dönüşü...

Fındık, badem, ağaç tozu, ceviz, kayısı, mısır koçanı, zeytin çekirdeği ve doğal atıkları toza dönüştürüyor ve kompozit ürünler üretiyoruz.

Doğal Atıkları Topluyoruz

Doğal Atıkları Topluyoruz

Granüle dönüşebilen tüm doğal atıkları alıyor, tamamen yerli teknolojiyle inşa ettiğimiz tesislerimizde temizliyoruz.

Granüle Dönüştürüyoruz

Granüle Dönüştürüyoruz

Kendi geliştirdiğimiz makinelerle bu atıkları, işlenebilir toza dönüştürüyoruz.

Tozdan Kompozit Ürünler

Tozdan Kompozit Ürünler

Doğal tozdan, doğaya geri dönecek ürünler üretiyoruz. Ürünlerimizin tamamı doğaya geri dönebilen dönüşümlü malzemeden üretilir.

What We Do

Yerli üretim
ve çevre dostu proje

Plastik, ağaç, kâğıt gibi hammaddelerin yurt dışından ithal edilmesi ve ülkemizde işlenerek pazarlanmasında oluşan yüksek maliyetler, bu ürünler ihraç edilmek istendiğinde yabancı firmalarla rekabet zorlaştırmaktadır.

 

Bunun yanı sıra Avrupa’da birçok ülke plastik kullanımını yasaklamıştır.

 

Bu sebeple ülkemizde bolca bulunan doğal atıl ürünlerinden dünya pazarına ihraç etmekle; ve ülkemiz için çevre dostu ürünler üretimi hedefiyle yola çıktık. 

 

 Plastik kullanımının ekolojik sisteme verdiği zararlar ve bir çok ülke tarafından yasaklanması sebebiyle; doğal tarımsal  geri dönüşüm ve yeniden kullanımın arttırılması, plastiğin çevreye verdiği zararların en aza indirilmesi için Biogranul çevre dostu bir projedir.